Дня 15 червня 2005 p.Б.

Монастир Пресвятої Богородиці : «Невгасний Світильник Божої Любові та Надії»

Слава Ісусу Христу! Слава Навіки Богу!

Ділимося радісною вісткою про те, що 25 квітня цього року Монастир Пресвятої Богородиці в Оранжвіллі переступив першу, та найбільш небезпечну перешкоду на новому шляху своєї реалізації. Монаша Рада Отців Цистерців у Ока, Квебек, офіційно відкликала свій намір перебрати монастир у власність. Рада прийняла зібрану суму сплати з фінансової акції, проведеної серед ширшої української громади на порятунок монастиря, - та одобрила новий план подальшої сплати боргу!

Бачучи докази зусилля фінансової акції та успіх збірки в короткому часі, ігумен французьких монахів, о. Йвон Моро, пробачив також борг по мортгеджу від серпня 2004 року, та зарахував поданий чек в сумі $100 000, та всю подальшу сплату – до ціни монастиря ($2 000 000), - таким чином уникаючи будь-яких відсотків, попередньо пов?язаних з мортгеджом. Дійсна вартість монастиря і сполучених будинків та території неофіційно оцінюється від чотирьох до сімох мільйонів доларів – це, очевидно, не враховуючи безмірну духовну цінність діючого молитовного життя та Божої ласки, що спливає на всі українські церкви та на всіх вірних. о. Моро також виявив своє задоволення тим, що монастир надалі залишиться духовною твердинею Матері Божої, та, за його словами, «справжнім світильником Божої любові та надії для заблуканого світу.»

Отже, завершується термінова фінансова акція на порятунок монастиря, що в обставинах великої непевності за короткий час принесла суму $334 000, з чого $234 000 залишається на дальшу сплату. Спільнота монастиря висловлює щиру подяку всім добродіям та жертводавцям, що з довір`ям відгукнулися у такій критичній ситуації та спричинилися до охорони Святині Пресвятої Богородиці. Нехай Милосердний Господь, що обильно нагороджує навіть найменше добро вчинене ближньому, нагородить Вас у Своєму промислі за це велике і благородне діло!

Тепер розпочинаємо новий етап фінансової акції на повну сплату монастиря, щоби уможливити дальший розвиток наміченого плану інкорпорації монастиря та посилення його монашої спільноти. Згідно із новою домовленістю з монахами-цистерцями, наступний внесок в сумі $400 000 – $500 000 має бути їм доставлений до кінця цього місяця червня, а баланс у сумі 1.4 мільйона – до 30 вересня 2005 року. Хоч сума повної сплати боргу є безперечно поважна, однак небезпека загрози втрати монастиря вже залишилася позаду, і тому ступаємо вперед з більшою впевненістю в успішне завершення розпочатого проєкту. Остаточна надія залишається завжди на Боже провидіння, бо Господь по цей час чудно проявив Свою волю відносно Святині Своєї Матері, і тому ступаємо непохитно у цій надії як живі «Світочі Надії».

Незадовго, призначені представники монастиря звертатимуться з офіційними документами збірки до наших українських професіоналів, підприємств та корпорацій, шукаючи можливих меценатів, які би у формі більших дотацій чи позичок на нижчі проценти, могли допомогти монастиреві позбутися поважного боргу. Апелюємо також до всіх добродіїв, які би могли допомогти у цьому через особисті контакти, поради, чи будь-яку корисну інформацію.

Одночасно, із благословення та дозволу Владики Кир Стефана, організується одноразова збірка по українських католицьких парафіях міста Торонто і околиць, у великий Празник Зіслання Святого Духа – «Зелені Свята» - що припадає цього року в неділю, 19 червня. За домовленністю з отцями Парохами, представники монастиря будуть присутні по церквах у цей день щоби прийняти пожертви на підтримку нової фінансової акції.

«Вірне і сильне монашество – це для кожного народу великий Божий дар,» повчав бл. пам. Патріярх Йосиф Сліпий. Ієромонах Ричард Су, який є сучасним канцлером Митрополита Михайла Бздель у Вінніпегу та редактором католицького часопису «Поступ», виклав свій погляд про значення Східнього монастиря отак: «Неможливо є перебільшити важливість монастиря для української католицької громади в Канаді. У певному розумінні, ціла наша духовість є монашою. Будь яка Східня, і в тому числі, українська церква, не могла б довго проіснувати без підставової бази монашої молитви!» Отець Су є великим прихильником Монастиря Пресвятої Богородиці та, будучи юристом, погодився перевести інкорпорацію монастиря.

Члени діючого Монастирського Комітету, що опікується сучасним проєктом утверження монастиря – настоятель ієромонах Тарас Крайчук, предсідник комітету о. Петро Бабей, та члени о. мітрат Іван Татарин та о.мітрат Роман Галадза – працюють з великою посвятою щоби укріпити східнє монаше життя в нашій Церкві в Канаді. Вони заслуговують на велике признання та на моральну і матеріальну підтримку української спільноти. За словами Патріарха Йосифа: «На островах монашого життя всі ті, що там собираються, стаються зберігачами та різьбарями рідної християнської духовості!»

Як звичайно, всі доброчинці монастиря залишаються назавжди в літургічних молитвах спільноти монастиря. Крім того, всі жертводавці отримають посвідки на income tax . Нехай Господь нам в надалі допомагає та щедро благословляє всіх, що в будь який спосіб спричиняються до розбудови та поширення Його Царства на цій землі!

«Пресвята Діво Маріє, Богородице премилосердна, радуйся і спаси тих, що на Тебе уповають!»

Петро Гуменний
Скарбник Монастиря

 

About Us | Site Map | Privacy Policy | Contact Us | ©2005 Mother Of God Monastery