Єпархіяльний Проект: Заснування Монастиря в Оранжвіллі

    1995

  1. Офіційне запрошення було висланне від Владики Кир Ізидора і о. мітрата Івана Татарина (в той час, голова Товариства Святої Софії) до Ігумена Монахів Студійського Уставу, щоб вислати трьох монахів до Канади. Монахи мали б замешкати в будинку Святої Софії в Ст. Катаринс, заховувати своє монаше правило і всі богослужіння в каплиці Св. Софії, та допомагати з благодійною працею Товариству Святої Софії.
  2. 1996-1997

  3. Зі згодою і благословенням Ігумена Севастіяна до Канади приїхав єрейомонах Венедикт, разом з двома монахами. Вони замешкали в будунку Святої Софії на другому поверсі. Всі богослужіння відправлялися в каплиці Святої Софії на першому поверсі.
  4. Монахи швидко запізналися з парафіянами церкви Св. Івана Богослова і дружньо співпрацювали з отцями при парафії в той час, з о. Богданом Білінським (парох) та о. Романом Палком (сотрудник).
  5. За короткий час, монахи взяли на себе обов'язок обслуговувати дві малі парафії в околиці Ніагари, в містечку Бімзвилл та Ґрімсбі.
  6. Окрім своїх монаших та парафіяльних обов'язків, монахи ходили на лекції англійської мови і швидко пристосовувалися до життя в Канаді.

    1998

  7. Через о. диякона Михайла Мельника (з церкви св. Димитрія), прийшли перші відомості щодо продажу римо-католицького монастиря Систерсів в Оранжвіллі.

    1999
    Зима-Весна

  8. Продаж монастиря в Оранжвіллі стала реальністю. Бажанням Систерсів — щоб монастир закупив католицький чин і залишився як діючий монастир.
  9. Відбуваються перші розмови з тодішнішним єпархом, владикою кир Корнилієм, зі Систерсами та з монахами в Ст. Катеринс про можливість заснування українського греко-католицького монастиря Студійського Уставу в Оранжвіллі.
  10. З благословення кир Корнилія, твориться ініціативний комітет в складі трьох осіб, о. Івана Татарина, о. Петра Бабія, о. диякона Михайла Мельника.
  11. На запрошення комітету, при нагоді приїжджають на оглядини монастиря в Оранжвіллі слідуючі особи: о. єрейомонах Даниїл (з Каліфорнії); о. архімандрит Бонифатій з Переображенського монастиря в Каліфорнії, о. ігумен Севастіян з Унівської Лаври в Україні, о. Григорій Планчак з України, та Владика Коадютор і Архімандрит Любомир Гузар. Всі погоджуються, що умови і середовище в Оранжвіллі знамениті для розвитку монашого життя. Рекомендація всіх — закупити посілість і започаткувати проект заснування греко-католицького монастиря в Торонтонській єпархії згідно з уставом східного монашества. З благословенням Владик Кир Корнилія та Кир Любомира Гузара, починаються серйозні переговори зі Систерсами в справі закупу монастиря.
  12. Єрейомонах о. Севастіян, Ігумен Унівської Лаври, погоджується переселити своїх монахів з Ст. Катеринс до Оранжвіллу, якщо Єпархія вирішить закупити цю нову посілість. Призначений настоятель для нового монастиря - о. Бенедикт.
  13. О. Архимандрит Бонифатій погоджується вислати двох монахів з монастиря з Каліфорнії.
  14. О. Григорій Планчак з монастиря Св. Теодора Студита в Колодіївці також обіцяє прислати монахів.
  15. Організується і відбувається 'ОРЕN НОUSЕ' в монастирі в Оражвіллі для загальної української громади. Реакція позитивна.
  16. Владика Кир Корнилій рішає закупити Монастир в Оранжвіллі і започаткувати новий проект творення Монастиря Східнього обряду в Торонтонській Єпархії. Монастир продається Торонтонській Єпархії в сумі $2,500,00.00 доларів. Єпархія перебирає власність в червні, 1999 року, платить перший завдаток та всі кошти пов'язані з переписом власності. Умови сплачення: перші три роки безпроцентно, $25,000.00 доларів що року. Лише після трьох років почнеться сплачення мортґеджу.
  17. Твориться офіційний комітет для заснування Монастиря при Єпархії. Склад комітету включає священиків, дияконів, представників з різних єпархіальних організацій, адвокатів, професійного агента в справі закупу посілостей, інженерів, лікарів і стомоталога, бухалтера, добродіїв та волонтерів. Комітет відповідає за перенесення монахів з Ст. Катеринс, приготовлення нового монастиря для приїзду монахів з України та Америки, відповідає за всі імміграційні справи та спровадження монахів, забезпечення монахів, проведення фінансової збірки для покриття коштів утримання нового монастиря та щорічне сплачення Систерсам суми $25,000.00 доларів.
  18. 1999
    Літо-Осінь

  19. Монахи з Ст. Катеринс переселяються в новий Монастир в Оранжвіллі.
  20. З Америки приїжджає англомовний монах та англомовний кандидатат-послушник щоб долучитися до нової спільноти. З благословенням митрополита Михаїла Бзделя також приїжджає з Вінніпезької Єпархії о. Тарас Крайчук як єрей-послушник.
  21. Отець настоятель єрейомонах Венедикт є вибраний новим Ігуменом для всіх Монахів Студійського Уставу і мусить вертатися в Україну. Монахи лишаються в Оранжвіллі без настоятеля.
  22. З Монастиря св. Теодора Студита в Колодіївці приїжджають 9 монахів з о. єрейомонахом, який перебирає функцію настоятеля нової спільноти.
  23. Відбувається офіційне благословення і відкриття нового Монастиря Студійського Уставу, під назвою «Монастир Пресвятої Богородиці».
  24. Два монахи з Унівської Лаври (які були в Ст. Катеринс з 1996 року) повертаються назад в Україну. Проект нового Монастиря при Торонтонській Єпархії перебирає Монастир св. Теодора Студита в Колодіївці, під проводом о. ігумена Григорія Планчака.
  25. 2000-2001

  26. Англомовний монах повертається до свого монастиря в Каліфорнії.
  27. Отець Григорій приїжджає кожні 6 місяців, щоб допомогти новій спільноті пристосуватися до своїх нових обставин.
  28. Комітет Монастиря при Єпархії закриває свій рахунок і Монастир перебирає фінансові справи.
  29. Єпархіяльний Комітет для Монастиря працює над зниженням податку, отримання окремого числа для звільнення з податку ( Charity Status for issuing charity receipts ), організацією літніх курсів ім. митр. Андрея Шептицького при монастирі, імміграційні справи, медичне забезпечення і догляд монахів, господарські справи, ремонт, контакт зі Систерсами, щорічне сплачення Систерсам домовленої суми ($25,000.00 доларів), переведення курсів англійської мови для монахів, вишкіл монахів в справах фінансового і господарського проводу монастиря.
  30. При монастирі твориться окремий комітет вірних-прочан, які допомагають монахам, особливо в справах господарства.
  31. Приїжджають перші сестри, щоб почати окрему спільноту при 'жовтому' будинку при дорозі до головного монастиря.
  32. Починається швидкий розвиток при монастирі: щонедільний приїзд прочан, недільні науки, організація програми для дітей, зимові і літні табори.
  33. Петро і Леся Гуменні приїжджають з Монтреалю, щоб поселитися в червоному будинку при монастирі і почати розвиток третього чину для мирян, духовно пов'язан их з монастирем.
  34. Проти волі кир Корнилія, настоятель переселяє сестер до реколєкційного крила, при головному монастирі.
  35. 2002

  36. Отець Ігумен разом з монахами рішають покидати монастир і повернути всю спільноту в Україну.
  37. Владика Кир Корнилій страється рятувати ситуацію, назначаючи о. Тараса Крайчука новим настоятелем монастиря. Монастир продовжує свою діяльність завдяки о. Тарасові та Петру і Лесі Гуменним.
  38. 2003

  39. Від імені Кир Корнилія представники з Єпархіяльного Комітету Монастиря їдуть до Систерсів в Квебеку, і при зустічі з Аббатом, отримують дворічне продовження сплачення монастиря безпроцентно ( Interest Free) . Сплачення мортґеджу з процентом має початися аж в червні 2004 року.
  40. Монастир починає поволі відновляти свою діяльність. Праця продовжується і є певні успіхи і духові плоди. Фінансово монастир покриває всі кошти пов'язані з господарством, але монастир не в силі сплачувати борг.
  41. Літній курси далі продовжуються. До монастиря приїжджають кандидати-послушники. Що неділі приїжджають прочани з надією, що відновиться знову повне монаше правило і життя при монастирі.
  42. 2004

  43. В червні 2004 року закінчується час сплачення боргу ‘Interest Free’. Систерси вимагають щомісячного сплачення моргеджу. Щомісячна сума для сплачення довгу приблизно $12,000.00 доларів.
  44. Церква св. Димитрія покриває сплачення довгу на місяць липень 2004 року.
  45. Відбуваються різні зустрічі в Владикою Кир Степаном щоб затримати власність монастиря.
  46. Владика Степан контактується з владикою Стемфордської Єпархії, кир Василієм Лостином. Кир Василій заявляє зацікавленння допомогти. На жаль, всі заходи закінчуються неуспіхом.
  47. Владика Степан стрічається з українськими підприємцями, які зацікавлені купити частину посілості щоб сплатити борг. На жаль, закони не дозволять поділу території монастиря. Заходи частинної продажі землі закінчуються неуспіхом.
  48. Владика Степан старається зобов'язати всіх парафій до сплачення довгу. Це кінчається неуспіхом.
  49. Владика Степан стрічається з єрейомонахом о. Бенедиктом, ігуменом всіх монастирів Студійського Уставу. Ігумен Бенедикт заявляє готовість прислати трьох монахів якщо на це погодиться монаша рада.
  50. 2005

  51. Владика Степан отримує негативну відповідь від о. Бенедикта. Отці Студити не в силі прислати трьох монахів до Канади.
  52. Владика Степан разом з о. Василем Бочарем (канцлером) їдуть до Систерсів в Квебек. Систерси вимагають сплачення довгу. Якщо Єпархія не зможе сплачувати монастир, Систерси переберуть власність монастиря з 15го квітня 2005 року.
  53. Владика Степан з о. Бочарем їдуть до Оттави і шукають фінансової допомоги від Інституту Митр. Шептицького. Заходи безуспішні.
  54. Патріярх Любомир Гузар дає благословення на створення окремої монашої корпорації, щоб монастир в Оранжвіллі мав Ставропігійський старус, якщо на це погоджується Унівська Лавра. Ставропігійський статус може уможливити більші і
    поважні пожертви на монастир.
  55. Починається нова фінаносова збірка під проводом відданих прочан-вірних при монастирі. Загальна громада мусить зібрати фондів в сумі $500,000.00 доларів до 15-го квітня щоб врятувати монастир.
  56. Генеральний Вікарій, о. Іван Татарин висилає лист-прозьбу до о. ігумена Бенедикта, щоб прислати одного єрейомонаха до Оранжвіллу.
  57. Організується зустріч Владики Стефана з вірними при монастирі.
  58. Завдяки посвяченим прочанам до монастиря, починається загальна реклама і фінансова збірка.
  59. Далі, надія лише на Пресвяту Богородицю і Господа Бога. Нехай буде воля Господня, нехай в усьому прославиться ім'я Господнє!

 

About Us | Site Map | Privacy Policy | Contact Us | ©2005 Mother Of God Monastery