ДРУГИЙ ВІДКРИТИЙ ЛИСТ
ДО ПРЕОСВ. ВЛАДИКИ СТЕФАНА ХМІЛЯРА
Єпископа Української Католицької Єпархії Торонто і Східньої Канади

Про таємну продаж МОНАСТИРЯ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ!

12 червня 2006 р.

Слава Ісусу Христу!

Преосвященніший Владико Стефане,

до Вас звертаються прихожани монастиря Пресвятої Богородиці в Оранжвіл, Онтаріо.

Ми знову змушені вдаватись до форми відкритого листа, оскільки досі не отримали від Вас письмової відповіді.

На наші домагання, після дводенного молитовного чування під вікнами єпархіальної канцелярії, ми отримали запрошення зустрітись з Вами, Владико, при умові припинення наших чувань. Зустріч відбулась 30 травня 2006 року під головуванням віце-канцлера Дона Онищука.

Нагадуємо Вам, Ваше Преосвященство, про перебіг зустрічі:

  1. Дон Онищук повідомив про фінансові проблеми єпархії, які не пов ' язані з монастирем.
  2. Дон Онищук підтвердив, що єпархія розглядає пропозицію продати монастир за 5.3 мільйони доларів , запевнивши, що головною причиною продажу є небезпека того, що кредитор загрожує відібрати монастир з метою сплати боргів єпархії.
  3. Натомість представники спільноти прихожан монастиря виклали пропозицію, як зберегти цю святиню. Пропозиція полягає в тому, що єпархія передає землі монастиря у власність харитативної корпорації “Спільнота Пресвятої Богородиці” , яка зобов'язується сплачувати борг монахам-цистерцям та далі утримувати монастир. Вам, Владико, було передано проект статуту “ Спільноти Пресвятої Богородиці ” .
  4. Віце-канцлер заявив, що не може відповісти відразу, а Ви пообіцяли скликати дорадників, щоб до кінця наступного тижня розглянути нашу пропозицію.

Наскільки нам відомо, Ви, Владико, не скликали дорадників і не розглянули нашу пропозицію.

Нам також відомо, що днями 3 з 12 отців дорадників , включаючи генерального вікарія єпархії, склали свої повноваження.

Наголошуємо, що Єпархія не має морального права продати монастир, позаяк монахи-цистерці продали його єпархії за значно заниженою вартістю, лиш би зберегти його як християнську святиню. Монастир був проданий (1999р.) за $2.2 млн., з яких $1.8 млн. залишилось сплатити. За всю історію існування монастиря Пресвятої Богородиці з 1999 року єпархія витратила на монастир лише $45 000 , а це – податок, зв'язаний з актом купівлі. Всі кошти на утримання монастиря, починаючи з 1999 року, а це $ 150 000 щорічно , а також на сплату монастиря, включно з минулорічною фінансовою акцією - $ 250 000 – це добровільні людські пожертви.

Звичайно ж, ніякими грішми не можна оцінити духовну вартість монастиря не тільки для єпархії, але й для всієї Української Греко-Католицької Церкви. На жаль, у нас складається враження, що Ви, Владико, не зацікавлені в розвитку монашого життя єпархії, а ще й прикривається символічними жестами у сторону інших парохіяльних проектів.

Наполягаємо на тому, щоб наша конструктивна пропозиція була прийнята Вами, Владико, й з Божою допомогою стала початком нового етапу в розвитку монашого життя нашої єпархії.

Очікуємо, що Ви, Владико, якнайшвидше дасте на нашу пропозицію письмову відповідь і не допустите знищення діючої Марійської святині та богохульства над нею . Відповідь просимо надсилати на адресу :

Mother of God Monastery
953376 -7 th line R.R.5
Hockley Heights , Orangeville , ON , L9W 2Z2

З Вірою, Надією і Любов ' ю,
Прихожани монастиря Пресвятої Богородиці.

Представники : Василь Шафранський , Роман Зубрицький, Андрій Жмурко

 

 

About Us | Site Map | Privacy Policy | Contact Us | ©2005 Mother Of God Monastery